• +420 731 188 159
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuálně

Aktuální informace z průběhu řešení projektu LARIXUTOR i z oblasti výzkumu modřínu opadavého

Kapitola o vývoji našich lesů od poslední doby ledové vyšla v knize „Český a moravský les“

Souhrnná kapitola o dosavadních poznatcích v oblasti vývoje našich lesů a jejich druhové skladby vyšla v knize „Český a moravský les“. Autorem čtivě napsané a přehledně pojaté kapitoly doplněné množstvím tematických obrázků je člen týmu LARIXUTOR a vedoucí jeho paleo-botanické sekce, Petr Pokorný; rukopis připomínkovali další dva členové týmu Jindřich Prach a Pavel Bednář. Autor na 21 stranách textu věnuje významnou pozornost právě i modřínu opadavému.  Náhled na kapitolu je v sekci Výstupy projektu.

 

Výzva pro návštěvníky webu a přátele lesa:

Zapojte se do projektu i Vy!

Pro výzkum modřínu opadavého, jehož součástí je i zkoumání jeho původu a výskytu na našem území, oceníme Vaše tipy na lokální populace (i jednotlivé stromy) modřínu, které jsou na daných lokalitách dle ústních, či písemných informací přítomny po více generací, a pravděpodobně nebyly obnovovány výlučně uměle. Zvláště pak populace na exponovaných stanovištích; s výlučným habitem apod. Uvítáme také (i kusé) tipy na možnou přítomnost modřínu ve starých dřevěných konstrukcích v rámci ČR.

V případě, že nám můžete sdělit zajímavé informace v uvedené oblasti, vyplňte, prosím, následující formulář nebo kontaktujte řešitele projektu.

Kontakty

Pavel Bednář

tel.: +420 731 188 159
email: info@poznejmodrin.cz
© 2024 VÚHLM, v.v.i. | Všechna práva vyhrazena | Vytvořila společnost Lesnická práce s.r.o.